استاندار آذربایجان‌شرقی:

ایران با میراث ۱۲۰ ساله نظام بروکراسی مواجه است

استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: در کشور با میراث ۱۲۰ ساله نظام بروکراسی مواجه هستیم که این باعث شده در تمام سازمان‌ها کار بروکراسی جزئی از فرهنگ شده که ازبین‌بردن این فرهنگ بسیار سخت بوده و به نحوی این فرهنگ باید از بین برود.

به گزارش فلق پرس به نقل از خبرگزاری فارس؛ عابدین خرّم استاندار آذربایجان‌شرقی ظهر امروز در دیدار اعضای هیأت مدیره خانه صنعت و معدن استان اظهار کرد: ما به‌عنوان دولت در ستاد تسهیل و دیگر جلسات از صنعتگر، تولیدکننده و افراد کارآفرین به‌صورت کامل حمایت می‌کنیم وقتی این حمایت تبدیل به ادبیات و گفتمان می‌شود بعضاً در جامعه تصور می‌شود که تمام مشکلات حل شده  و این نگرش باعث تعلل در گردش انجام امور و سخت‌ شدن کارها می‌شود.

وی، یکپارچه‌سازی خدمات، توسعه خدمات الکترونیک و ایجاد و راه‌اندازی سامانه‌های جدید را از اقدامات نوین دولت برای تسهیل امور و کاهش مشکلات فعالان اقتصادی عنوان کرد.

خرّم از اعضای خانه صنعت و معدن خواست به کمک صنایع و کارگاه‌های خرد و متوسط به رشد و توسعه مجموعه‌های جوان و دانش‌بنیان  که به منزله نهال نورس در کشور هستند؛ بشتابید و با این حرکت حمایتی خود می‌توانید در سطح کشور پیشقدم باشید و دولت هم تلاش دارد فضا را برای تولیدکنندگان امن کند.

استاندار آذربایجان‌شرقی، واگذاری امور و تصدی‌گری دولتی به بخش خصوصی را ضروری خواند و افزود: اگر بخش خصوصی فعال در حوزه صنایع و معادن توانایی لازم برای ساماندهی، سازمان‌دهی و راهبری این بخش را داشته باشد برای واگذاری امور کمک می‌کنیم؛ اما نباید بگذاریم اعتماد آنها مخدوش شود.

وی با اشاره به اینکه استان آذربایجان‌شرقی استان صنعتی با صنایع خرد و کلان است، متذکر شد: خانه صنعت  استان در مقایسه با دیگر استان‌ها کارشان مضاعف بوده و هم نقش و ارتباط آنها می‌تواند مؤثر باشد.

خرّم اضافه کرد: در کشور با میراث ۱۲۰ساله نظام بروکراسی مواجه هستیم که این باعث شده در تمام سازمان‌ها، کار بروکراسی جزئی از فرهنگ شده که از بین‌ بردن این فرهنگ بسیار سخت بوده و به نحوی این فرهنگ باید از بین برود

مهدی امینی، رئیس خانه و صنعت استان آذربایجان‌شرقی نیز در این دیدار به پیشینه این خانه در استان اشاره کرده و رئوس برنامه‌های این خانه را برشمرد.